Go to ...

RSS Feed

Październik 18, 2017

KANALIZACJA I DROGI DLA REGIONU


Nowa droga w Popowie koło Pęczniewa prowadząca do zbiornika Jeziorsko, ponad 3 km asfaltówki z Brzezin do Wielenina Kolonii koło Uniejowa, a także gładkie jezdnie w gminach Buczek i Zapolice powstaną dzięki dofinansowaniu budowy dróg prowadzących do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzące z budżetu samorządu województwa łódzkiego przekazał wójtom i burmistrzowi marszałek Witold Stępień.

Wójt Pęczniewa Marcin Janiak podpisał z marszałkiem umowę na dofinansowanie w powstającym w Popowie ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym. Tutaj w malowniczym miejscu budowany jest efektowny kompleks agroturystyczny z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Burmistrz Józef Kaczmarek upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Odebrał dofinansowanie na drogi dojazdowe do pól, a także wsparcie na budowę kanalizacji w Zieleniu i Spycimierzu oraz wodociągu na terenie wsi Lekaszyn, a także między Skotnikami i Kuczkami. Rozbudowana zostanie też stacja uzdatniania wody w Woli Przedmiejskiej. Na wizycie marszałka w Uniejowie skorzystał także prezes Term Uniejów Marcin Pamfil. Obiekt przebuduje oczyszczalnię ścieków w Spycimierzu i przebuduje sieć wodociągową na terenie kilku wsi w gminie Uniejów.

Marszałek zaprosił też wójta Zapolic Witolda  Oleszczyka na podpisanie umów dofinansowujących wodociąg w tej miejscowości. On i wójt Buczku Bronisław Węglewski wyjechali również z dofinansowaniem na budowę dróg dojazdowych do pól.

Przypomnijmy, że samorząd województwa łódzkiego przeznaczył w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 90 mln zł na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków oraz 17 mln zł na budowę „dojazdówek” do gruntów rolnych.
jg/js

źródło: http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/kanalizacja-i-drogi-dla-regionu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *