RSS Feed

Październik 18, 2017

Powiatowe Zawody Ratowniczo-Gaśnicze

24 września br. w Uniejowie, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Udział w zawodach wzięło 11 drużyn męskich i 3 grupy kobiet z Ochotniczych Straży Pożarnych wyłonionych w zawodach gminnych, które dzielnie reprezentowały swoje gminy.

W konkurencji męskiej I miejsce zajęli druhowie z OSP Zygry (gm. Zadzim), II przypadło  dla OSP Zelgoszcz (Gm. Wartkowice) a III miejsce wywalczyli druhowie z OSP Poddębice.

W kategorii kobiet na podium znalazły się reprezentantki OSP Chodaki, II miejsce OSP Poddębice zaś na III miejscu druhny z OSP Dalików.

Nagrody wręczyli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Poddębicach st. bryg. Jacek Grzelakowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poddębicach – dh Tadeusz Chmielewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poddębicach – Paweł Gogulski, Sekretarz Gminy Wartkowice – Anna Jagielska, Wójt Gminy Pęczniew – Marcin Janiak, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Ewa Bernacka oraz Wiceburmistrz Uniejowa – Piotr Majer. Drużyny otrzymały puchary i tabliczki pamiątkowe, a druhowie którzy zajęli I miejsca, otrzymali w nagrodę czujniki tlenku węgla i dymu, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Tradycyjnie Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze współfinansowało  Starostwo Powiatowe w Poddębicach.