Go to ...

RSS Feed

Październik 18, 2017

ŚMIERTELNY WYPADEK


19 września 2017 roku przed godz. 8.00 w miejscowości Tarnowa gmina Poddębice doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniosły dwie osoby.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-letni kierujący samochodem m-ki Nissan Micra prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z 44 – letnią kierującą samochodem m-ki Opel Meriva – mieszkanką powiatu zgierskiego, która jechała w kierunku Poddębic.

W wyniku zdarzenia na miejscu zginął kierujący samochodem Nissan i jego 73 – letnia pasażerka. Oboje mieszkańcy powiatu poddębickiego  Kierująca samochodem m-ki Opel doznała ogólnych obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala w Poddębicach. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem Pani Prokurator z Poddębic. W związku z pracą służb ratowniczych na miejscu wypadku droga Poddębice – Brudnów była nieprzejezdna przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii. Również jesień to czas szczególnie niebezpieczny zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawiają, że dla kierujących takie warunki pogodowe są zdradliwe.

źródło: www.poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=17712

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *